تعاریف

در اینجا می توانید تعاریفی از اصطلاحات و فرمت های مورد استفاده در نقش خط را ببینید و با آنها آشنا شوید.

بخش ها

لایه نقش

فایل لایه بازی که می توان تمامی عناصر آن را تغییر داد. این دسته از فایل ها معمولا از فرمت PSD، Ai، یا Eps هستند.

نرم افزار ها

ایلوستریتور(Adobe Illustrator)

نرم افزار ایلوستریتور، نرم افزار برداری است. براداری به این معنا که شکلها و… بر اساس مختصات ریاضی ترسیم و ثبت میشود و مانند فتوشاپ پیکسلی نیست. برداری بودن به این نرم افزار این امکان رو میدهد که اجزاء و اشکال بدون هیچگونه افت کیفیتی کوچک و بزرگ شوند.

فرمت محلی و لایه باز ایلوستریتور فرمت Ai میباشد.

از جمله فرمت های قابل پشتیبانی در آن Eps و Pdf و Svg است.

نرم افزار ایلوستریتور با نرم افزار فتوشاپ نیز هماهنگ است بدین صورت که چیزی از ایلوستریتور کپی شود و در فتوشاپ به صورت vector smartباز شود، لایه به صورت اسمارت ابجکت ایجاد میشود با همان رنگ هایی که در ایلوستریتور بوده، با دو کلیک روی اسمارت آبجکت، آن لایه در ایلوستریتور باز میشود و پس از انجام تغییرات لازم فقط کافیست ctrl+s زده تا آن تغییرات مستقیم در فتوشاپ اعمال شود.

 

هم اکنون این نرم افزار را از سافت ۹۸ دانلود کنید!

فتوشاپ (Photoshop)

این نرم افزار برای ایجاد، ترکیب، ویرایش، بازسازی، رتوش، ماسک یا دگرگونی تصاویر بکار می‌رود.کار اصلی این نرم افزار,تدوین و ادیت عکس است که می‌توان با امکانات موجود در این نرم افزار در عکس ها  تغیرات بسیار زیاد و متنوع ای را به وجود آورد. فتوشاپ برخلاف ایلاستریتور پیکسلی عمل می کند. فتوشاپ اکثر فرمت های گرافیکی را پشتیبانی می کند.

هم اکنون این نرم افزار را از سافت ۹۸ دانلود کنید!
فرمت ها

Ai , Eps

فرمتی که مخصوص ایلاستریتور(Adobe Illustrator) است و در آن تمام می توان تمام عناصر را تغییر، حذف و یا جایگزین کرد.این فرمت در فتوشاپ(PhotoShop) به عنوان یک تصویر PNG عمل می کند.

PNG

به تصاویر با کیفیتی گفته می شود که بعضا داری پس زمینه نیستند و کاربردهای زیادی در گرافیک دارند. خوشبختانه این فرمت را همه نرم افزار ها پشتیبانی میکند.